Lillkapsas seentega - maitsekimp! Retseptid lillkapsa erinevatest roogadest seentega pannile ja ahju

Share
Send

Seened ja lillkapsas pole kaks mitte ainult maitsvat, vaid ka väga tervislikku toodet. Koos on nad võim! Jah, mida! Saate neist nii palju süüa teha! Igal roogil on eriline ainulaadne maitse ja aroom.

Lillkapsas seentega - valmistamise üldpõhimõtted

Lillkapsast keedetakse alati enne keetmist, eriti enne praadimist. Vastasel juhul osutub köögivili kuivaks ja maitsetuks. Võite küpsetada kogu kapsa pea või jagada see õisikuteks. Kuna toode eeldab järgnevat kuumtöötlemist, piisab 5-10 minutist keetmist.

Seente eeltöötlemine sõltub nende tüübist. Seened ja kasvuhoone austrite seened pestakse põhjalikult, tükeldatakse ja saadetakse kohe küpsetamiseks, praadimiseks või hautamiseks. Metsaseened tuleb keeta. Vastasel korral võib tarbimine põhjustada seedehäireid, mürgitust ja muid ebameeldivaid tagajärgi.

Võite hautada kapsast seentega, küpsetada, küpsetada või praadida. Neile võib lisada muid köögivilju, liha, kalatooteid, linnuliha, mune.

Hautatud lillkapsas seentega hapukoores

Lillkapsa seentega õhtusöögiks või lõunasöögiks mõeldud lihtsa roa retsept. Soovitav on kasutada rasvhapet.

Toiduvalmistamine

1. Keetke kogu kapsast 10 minutit. Kastke külma veega, seejärel lahti õisikuteks. Suuri tükke saab nuga lõigata.

2. Lõika seened meelevaldseteks tükkideks, pane pannile. Kui kasutatakse metsaseeni, tuleb neid kõigepealt keeta, kuni peaaegu valmis.

3. Prae paar minutit, viska sibul. Valmistame roogi kuni köögivilja kuldse värvuseni.

4. Lisage pannile hapukoor, alustage ettevalmistatud kapsa õisikud, sool ja pipar, segage.

5. Katke kaas, hautage madalal kuumusel 15 minutit.

6. Avage, lisage tükeldatud küüslauk, viige vürtsid soovitud maitse juurde, hautage veel 5-10 minutit.

7. Kõige lõpus lisage nõusse tilli rohelisi või puistake serveerimise ajal nõusid plaatidesse.

Lillkapsa pajaroog seentega

Retsept lihtsa, kuid maitsva ja südamliku lillkapsa pajarooga seentega. Soovitav on kasutada juustu, mis sulab näiteks parmesani või vene keeles.

• vürtsid.

1. Sorteerime kapsast väikesteks õisikuteks, langetage see keevas soolaga maitsestatud vees, keetke pärast keetmist 5-7 minutit. Me lamame kõvas.

2. Määrige pajaroog õliga, valage ülejäänud osa pannile.

3. Harvemini pestud seened veeranditeks. Kui šampinjonid on väikesed, siis võite pooleks lõigata. Levitage pannil õliga, praadige umbes viis minutit.

4. Lisage seentele hakitud sibul, praadige paar minutit.

5. Kombineeri seened keedetud lillkapsaga. Segage, maitsestage vürtsidega.

6. Munad purustatakse kaussi, lisage neile koor ja riivitud juust. Maitse saamiseks võite lisada viilu hakitud küüslauku, natuke rohelisi.

7. Pista seened kapsaga vormi.

8. Kastke ettevalmistatud segu veega, proovige seda teha ühtlaselt.

9. Küpsetage 20 minutit ahjus, vaadake nõude värvi. Me võtame selle välja, laseme seista 10 minutit, nii et roog muutub pisut tugevamaks ja kuumus vaibub, siis saate pajaroog taldrikuteks panna.

Lillkapsas seente, juustu ja oliividega

Väga maitsva lillkapsa variant, millesse saate lisada absoluutselt ükskõik milliseid seeni, sealhulgas tavalisi šampinjone. Nõu valmistatakse pliidil ja ahjus kahes etapis.

• till ja õli.

1. Vala vett suurde potti, pane pliidile, soola.

2. Sorteerime kapsad õisikuteks, paneme keevasse vette, keetke paar minutit.

3. Sorteerime ja peseme seeni. Kui need on suured, siis lõika mitmeks osaks. Lasime kapsa juurde. Keetke koos veel 7-8 minutit.

4. Nõruta kõik kraanist, lase toidul veidi jahtuda.

5. Selle aja jooksul eemaldage oliivid marinaadist, lõigake ringidesse. Hõõrume juustu jämedalt, tükeldame rohelised.

6. Segage oliivid seente ja keedetud kapsaga, lisage ürdid ja sool, segage, võite maitsta pipraga. Me läheme üle määritud vormi.

7. Me täidame selle riivitud juustuga, tehke kiht paksuks. Pange ahju.

8. Küpseta kuni ilusa juustukooriseni 15-20 minutit.

Lillkapsas seente ja kanaga ahjus

Lillekapsa ja tavaliste seente väga südamliku roogi retsept. Võite kasutada muid seeni, kuid ainult keedetud.

• vürtsid.

1. Keetke kapsast 5-7 minutit, õisikute abil lahti võtke.

2. Valage õli suurde pannile, pange see tulele.

3. Sibul hakkida pooleks rõngasteks, panna õli, hakata praadima.

4. Paari minuti pärast viskame seeni. Kui need on metsad, on soovitatav toode kõigepealt keeta. Enne kogu niiskuse aurutamist praadige veel mõni minut. Lülitage välja.

5. Lõika kanafilee 2 cm pikkusteks kuubikuteks, puista üle vürtsidega, nihuta vormi.

6. Virnake seened sibulaga peale, mida on vaja ka maitsestada.

7. Me levitame varem keedetud kapsa õisikuid.

8. Määri pealmine kiht hapukoorega, maitsesta ka vürtsidega.

9. Pange roog 20 minutiks ahju, temperatuur 200.

10. Võtke välja, puistake väikese koguse riivitud juustuga. Pange uuesti ahju, küpsetage kuni kuldpruunini.

Lillkapsas seente ja kartulitega pottides

Selle imelise roa jaoks on kõige parem kasutada väikseid potte, milles seda serveeritakse. See tootekogus arvutatakse kolme portsjoni kohta.

• 40 g õli.

1. Sorteerime kapsast, paneme keevasse vette, keetke mitte rohkem kui viis minutit. Saadetud sõelas.

2. Pange õli pannile, millele järgneb sibul.

3. Paari minuti pärast lisage sibulale hakitud seened. Prae kuni helepruun.

4. Koorige kartulid ja lõigake tükkideks, pange pottidesse.

5. Koorige üks väike porgand, lõigake ringidesse ja pange ka pottidesse. Maitsesta köögiviljad vürtsidega.

6. Levitage keedetud kapsast, soola.

7. Peal on seened ja sibul. Neid saab panna ka pottide põhjale, kuid see tühjendab mahlad ja leotab köögivilju.

8. Me levitame hapukoort võrdselt kõigis pottides. Suleme nõusid kaantega.

9. Pange 40 minutiks ahju, küpseta roog 200 kraadi juures.

Lillkapsas seente ja muude köögiviljadega tomatis

Selle erksa ja lõhnava roogi jaoks kasutatakse värskeid tomateid. Valikuliselt võite võtta pastat või konserveeritud tomateid.

Koostisosad

• 1 paprika;

• 3 tomatit;

• 120 ml vett;

• vürtsid, küüslauk, petersell.

1. Keetke kapsast 10 minutit. Jahutage, võtke lahti väikesteks õisikuteks, vajadusel aidake ennast nuga.

2. Kuumutage õli, levige hakitud seened. Me küpsetame, kuni kogu niiskus on neist aurustunud.

3. Lõika sibulad porgandiga, lisa seentele, prae koos kuni kuldpruunini.

4. Lõika pipar kuubikuteks, pane järgmine välja.

5. Hõõruge tomatid, eemaldage nahad. Või kasutame lahjendatud tomatipastat, suvalist kastet. Me levisime köögiviljadele seentega. Hauta paar minutit.

6. Lisage keedetud kapsas, vesi, sool, pipar, pange maitse järgi maitsestama.

7. Segage, katke, keetke nõrgal tulel 10–12 minutit.

8. Lõpus panime hakitud peterselli, küüslaugu, lülitame välja ja laseme nõul viis minutit pliidil seista.

Omlett lillkapsa ja seentega

Retsept lihtsa, rahuldava ja tervisliku omleti jaoks, mida saab küpsetada pannil või aeglases pliidis. Põhiversioon. Soovi korral saate roogi lisada tomateid, paprikat, vorsti, juustu ja muid koostisosi, mis sobivad teie maitsele.